Graviola – zastosowanie lecznicze mają przede wszystkim liście tego zioła. Naukowe badania przeprowadzone przez trzy niezależne od siebie grupy naukowców potwierdziły obecność w Gravioli nieznanych do tej pory nauce składników biochemicznych. W celach leczniczych przyrządzamy wywar z suszonych liści tej rośliny.
Pijąc wywar z Graviola można znacznie obniżyć ciśnienie krwi, wyrównać przyspieszone tętno, zioło to działa również bakteriobójczo, pleśniobójczo i wirusobójczo. Ważną funkcją wywaru z jej liści jest zdolność regulacji pracy przewodu pokarmowego i poziomu cholesterolu. Zioło to spowalnia starzenie się komórek organizmu i podnosi jego witalność.
tel.: 784 676 154
e-mail: ziola@uncaria.pl
Konsultacje są bezpłatne.
W swoich kuracjach stosujemy wyłącznie oryginalne zioła w postaci naturalnej.
Zastosowanie lecznicze mają przede wszystkim liście. Naukowe badania przeprowadzone przez trzy niezależne od siebie grupy naukowców potwierdziły obecność w tej roślinie nieznanych do tej pory nauce składników biochemicznych. Nadano im nazwę acetogeninów annonaceowych.
Dalsze badania potwierdziły, że substancje te charakteryzują się bardzo silnym działaniem antynowotworowym i atakują bezpośrednio komórki rakowe tak jak w przypadku Vilcacora. Badania te były finansowane i nadzorowane przez National Cancer Institute (Narodowy Instytut Raka) i National Institute of Health (Narodowy Instytut Zdrowia) w USA. Wykazały one również, że składniki zawarte w Graviola skuteczne likwiduje te guzy nowotworowe, które okazały się oporne na inne rodzaje terapii, np. komórki rakowe, które nie zostały zniszczone w trakcie chemioterapii.
Wyniki badań uzyskanych w USA przez Narodowy Instytut Raka oraz wieloletnie stosowanie Graviola w kuracjach na raka przez Ojca Edmunda Szeligę potwierdziły, że to zioło, zabija komórki rakowe. Dlatego też stosujemy wywary z liści tej rośliny jako jedno z najważniejszych ziół w chorobach nowotworowych, a wśród nich przede wszystkim w przypadkach raka płuc, raka piersi, raka prostaty, raka trzustki, raka jelit, raka wątroby, chłoniaka, raka jajnika, raka piersi, raka pęcherza i raka skóry.
Poza tym wywar z jej liści znajduje zastosowanie w kuracjach na astmę oskrzelową, choroby żołądka i alergie. Wykazuje też jego niezwykle silne działanie rozkurczowe i przeciwbólowe. Wywar z Graviola działa uspokajająco, łagodzi objawy padaczki. W liściach tej rośliny stwierdzono obecność alkaloidów odpowiedzialnych za jej funkcje immunostymulacyjne i przeciwcukrzycowe. Pijąc wywar z tego zioła można znacznie obniżyć ciśnienie krwi, wyrównać przyspieszone tętno. Graviola działa również bakteriobójczo, pleśniobójczo i wirusobójczo. Ważną funkcją wywaru z jej liści jest zdolność regulacji pracy przewodu pokarmowego i poziomu cholesterolu. Zioło to spowalnia starzenie się komórek organizmu i podnosi jego witalność.
W celach leczniczych przyrządzamy wywar z suszonych liści. Należy wrzucić w zależności od zalecenia: 5, 10 lub 20 gramów suszonych liście na wskazaną ilość zimnej nieprzegotowanej wody. Przeważnie jest to 3/4 litra. Zaczynamy gotować na bardzo małym ogniu. Od momentu wrzenia gotujemy przez 5 minut również na bardzo małym ogniu po czym zostawiamy do ostudzenia i naciągnięcia. Pijemy w ciągu dnia pomiędzy posiłkami. Ważne jest, aby pić wywary ziołowe w temperaturze pokojowej, czyli ani zbyt zimne, ani zbyt gorące. Ułatwia to bowiem ich dobre wchłanianie. Ważne jest też, aby odstęp czasowy pomiędzy posiłkiem, a wypiciem wywaru nie był krótszy niż czterdzieści minut.
Dzięki stałej współpracy z najlepszymi specjalistami, zarówno w Peru, jak i w Polsce, między innymi takimi jak: prof. Manuel Fernandez Ibarguen, prof. Wiktor Stelmach, prof. Iwona Wawer czy inż. Santos Jaimes Serkovic, udało się nam wypracować stałą kontrolę jakości oferowanych ziół. Zdajemy sobie bowiem sprawę z odpowiedzialności jaka na nas ciąży. Naszym celem i zadaniem jest niesienie pomocy ludziom w leczeniu ich z chorób i dolegliwości.
Zalecamy stosowanie tradycyjnych wywarów lub naparów z ziół, ponieważ w postaci naturalnej otrzymujemy coś, co farmacja określa terminem intractum, czyli koncentratu wszystkich składników leczniczych. Dopiero wtedy możemy mówić o synergicznym działaniu ziół na organizm ludzki. Efekt takiego leczenia jest zawsze o wiele lepszy niż przy stosowaniu ziół w postaci przetworzonej.
Konieczne jest racjonalne posługiwanie się ziołami, samoleczenie jest niewskazane. Umiejętne dozowanie ziół, ich przygotowywanie i łączenie w zestawy kuracyjne wymaga określonego zasobu wiedzy i doświadczenia. Instytut Uncaria ma takie kompetencje i pragnie pomóc wszystkim, którym pomoc taka jest potrzebna i którzy są przekonani co do skuteczności kuracji ziołowych.