Zioła na nerki, a właściwie na wspomaganie nerek zyskują coraz bardziej na popularności wśród świadomych osób – nasza wiedza z zakresu zdrowia jest znacząco większa niż kilka lat temu. Nerki i układ moczowy odgrywają bardzo istotną rolę we właściwym funkcjonowaniu ludzkiego organizmu. W razie problemów zastosowanie ziół na nerki może być bardzo pomocne. Nerki i układ moczowy ułatwiają wydalanie zbędnych substancji (nadmiaru soli mineralnych, mocznika i toksyn).
Sprowadzane z Peru zioła na nerki wspomagają ich usuwanie bez zakłócania gospodarki elektrolitowej organizmu i są bardzo pomocne między innymi w leczeniu infekcji bakteryjnych układu moczowego.
Porad zielarskich z zakresu leczenia ziołami peruwiańskimi udziela wieloletni asystent Ojca Edmunda Szeligi w Peru, popularyzator ziołolecznictwa, założyciel Instytutu Uncaria, fitoterapeuta Marek Lubiński.
tel.: 784 676 154
e-mail: ziola@uncaria.pl
Porady są bezpłatne.
W swoich kuracjach ziołowych stosujemy wyłącznie oryginalne zioła w postaci naturalnej.
Jakie zioła na nerki? Zioła z Peru wspomagają usuwanie zbędnych, szkodliwych substancji bez zakłócania gospodarki elektrolitowej organizmu i są bardzo pomocne między innymi w leczeniu infekcji bakteryjnych układu moczowego. Picie zwiększonej ilości płynów w połączeniu z działaniem moczopędnym ziół z Peru zwiększa przepływ moczu, co negatywnie wpływa na tworzenie się złogów w całym układzie moczowym, przez co eliminuje bakterie. Na przykład w kłębuszkowym zapaleniu nerek, które ma swoje podłoże w zakłóceniach funkcjonowania systemu immunologicznego (wszystkie stany zapalne) stosujemy takie zioła na nerki i układ moczowy, jak Vilcacora (Uncaria tomentosa wild), zwana też często Wilkakora, Koci Pazur, Uńa de gato, Cat’s Claw, a czasami zupełnie błędnie Wilcza kora. Vilcacora ma bowiem silne właściwości przeciwzapalne.
Inne zioła na nerki. Bardzo wskazane jest również zastosowanie Manayupa (Desmondium molliculum) jako zalecanego przez nas ziela na nerki. Manayupa oczyszcza przede wszystkim drogi moczowe . Przez stymulowanie pracy nerek Manayupa wpływa regulująco na wydalanie moczu i złogów pozostałych w układzie moczowym. Manayupa cechuje się również silnym działaniem przeciwzapalnym. Dodatkowo można obok Vilcacora i Manayupa zastosować Sangre de drago (Croton lechleri) znane również pod polską nazwą Smocza krew.
Zioła peruwiańskie możemy zastosować również wtedy, jeżeli mamy do czynienia z rozwojem kamicy moczowej, która powstaje poprzez wytrącanie z moczu rozpuszczonych w nich składników organicznych lub mineralnych, a w konsekwencji powoduje zaburzenie bilansu wody, szczawianu wapnia, kwasu moczowego oraz fosforanów. Wtedy kryształki mineralne łączą się ze sobą tworząc złogi. Kamienie tworzą się również wtedy, gdy zaburzony jest odczyn moczu i gdy nie działają mechanizmy obronne nerek. Czynników jest o wiele więcej, takie jak: odwodnienie organizmu, dna moczanowa, zaburzenia przepływu moczu i inne.
W przypadku dny moczanowej stosujemy ziele o nazwie Flor de arena (Tiquila paronychioides). Flor de arena dzięki swoim składnikom znakomicie oczyszcza system neuroendokrynologiczny i usuwa z organizmu nadmiar kwasu moczowego, jaki powstaje z powodu nadużywania białka zwierzęcego, alkoholu lub leków. Głównym zielem spośród ziół peruwiańskich znajdujących zastosowanie przy kamicy nerkowej jest Chanca Piedra (Phyllantus niruri). Chanca Piedra dzięki swym właściwościom spazmolitycznym rozluźnia dróg moczowych dzięki czemu kamienie mogą zostać wydalone z organizmu. Chanca Piedra stosujemy również przy stanach zapalnych nerek i dróg moczowych
Wybierz odpowiednią poradę.
Więcej informacji o ziołach stosowanych w ziołowej kuracji wspomagającej pracę nerek.
Dzięki stałej współpracy z najlepszymi specjalistami, zarówno w Peru, jak i w Polsce, między innymi takimi jak: prof. Manuel Fernandez Ibarguen, prof. Wiktor Stelmach, prof. Iwona Wawer czy inż. Santos Jaimes Serkovic, udało się nam wypracować stałą kontrolę jakości oferowanych ziół. Zdajemy sobie bowiem sprawę z odpowiedzialności jaka na nas ciąży. Naszym celem i zadaniem jest niesienie pomocy ludziom w leczeniu ich z chorób i dolegliwości.
Zalecamy stosowanie tradycyjnych wywarów lub naparów z ziół, ponieważ w postaci naturalnej otrzymujemy coś, co farmacja określa terminem intractum, czyli koncentratu wszystkich składników leczniczych. Dopiero wtedy możemy mówić o synergicznym działaniu ziół na organizm ludzki. Efekt takiego leczenia jest zawsze o wiele lepszy niż przy stosowaniu ziół w postaci przetworzonej.
Konieczne jest racjonalne posługiwanie się ziołami, samoleczenie jest niewskazane. Umiejętne dozowanie ziół, ich przygotowywanie i łączenie w zestawy kuracyjne wymaga określonego zasobu wiedzy i doświadczenia. Instytut Uncaria ma takie kompetencje i pragnie pomóc wszystkim, którym pomoc taka jest potrzebna i którzy są przekonani co do skuteczności kuracji ziołowych.